Bilim, Teknoloji:

Microsoft geriye dönük uyumluluk programı altında Halo Wars oyununu Xbox One platformuna taşımaya hazırlanıyor. Bu güne kadar 134 oyun Xbox one ile uyumlu hale getirildi ve bu sayı giderek artıyor. Ayrıca iki yeni oyun kumandası tanıtıldı.

Microsoft’un eski oyunları Xbox One platformuna taşımak adına uygulamaya koyduğu geriye uyumluluk programı, bildiğiniz üzere birçok Xbox 360 oyununu şimdilerde bünyesine katmış bulunmakta. Bu sayede hem sevilen oyunların hayranlarının gönüllerini kazanan hem de Xbox One satışlarına etki etmek isteyen yazılım devi, şimdi ise bahsi geçen bu programa Halo Wars yapımını da dahil etmiş bulunmakta.

Oyunu daha önce dijital olarak satın almış kullanıcılar için indirme işlemlerini aktif hale getiren Microsoft, aynı zamanda fiziksel bir şekilde Wars’ın kopyasına sahip olan kişilerin de oyunu yeni nesil platformda oynamalarını sağlıyor.

Xbox Live sisteminin yetkili isimlerinden biri olan Larry Hryb, yaptığı açıklamada şu an Xbox One’ın ön izleme programına dahil olan kullanıcılar için Halo Wars’ın kullanılabilir hale geldiğini ve oyuna sahip olanların hali hazırda direkt olarak yapımı deneyebileceklerini resmi olarak duyurmuş bulunmakta.

Halo Wars ile birlikte bahsi geçen geriye dönük uyumluluk programında artık 134 adet oyun destek kazanmış durumda. Microsoft, bu programı özellikle yıl sonuna kadar epey geniş çerçevede kullanıcılarına sunmak istiyor. Yani ilerleyen günlerde daha fazla eski oyunun yeni nesil platforma uyarlanacağını söyleyebiliriz. 

İKİ YENİ OYUN KUMANDASI GELİYOR

Microsoft Xbox One oyun konsolu için hazırladığı iki yeni oyun kumandasını görücüye çıkardı. Özel üretim olan söz konusu kumandalar, Dusk Shadow ve Copper Shadow adını taşıyor. Dusk Shadow’da mavinin hakim olduğu bir renk şeması ön plana çıkarken, Copper Shadow’da bakır rengi hakim temayı belirliyor. Yeni oyun kumandaları, Microsoft’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü askeri temalı üç oyun kumandasının devamı niteliğini taşıyor.

Şirketten Xbox Live programlama direktörü Larry “Major Nelson” Hyrb imzasıyla yapılan açıklamada, yeni oyun kumandalarının oyunculara daha fazla seçenek sağlamak amacıyla sunulduğu belirtildi ve oyuncuların seçim şansına önem verdiğine dikkat çekildi.

Copper Shadow, ABD’de Microsoft mağazaları ve GameStop sitesinde satılacak. Dusk Shadow ise Microsoft mağazalarına ek olarak, kısıtlı bir süre için Best Buy mağazalarında bulunabilecek. Her iki kumanda versiyonu da 69.99 dolar karşılığında satılacak ve şirketin geçtiğimiz yıl kumandalarda yaptığı donanım güncellemelerini barındıracak. Kumandada bulunan 3.5 mm.’lik ses girişi sayesinde kumandaya kulaklık bağlamak da mümkün olacak.

Microsoft Xbox One için hazırladığı yeni oyun kumandalarını ön siparişe sunsa da, kumandanın çıkış tarihi değişkenlik gösterecek. Microsoft, Copper Shadow’un sevkiyatına 22 Martta başlarken, GameStop 24 Marttan itibaren kumandaları sahiplerine ulaştıracak. Best Buy ise Dusk Shadow’un sevkiyatına 10 Nisan itibarıyla başlayacak. Kanada, Meksika, Şili, Kolombiya, Arjantin’de yeni oyun kumandaları mart ayı içinde satışa sunulacak. Dünyanın geri kalanında ise Dusk Shadow ve Copper Shadow nisan ayı itibarıyla oyun severlerle buluşacak.

Kaynak: Milliyet

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Stephen Hawking, yıldızlara yolculuğun kapısını...
Evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, başka bir yıldız sistemine minik bir uzay aracı gönderme...

Haberi Oku