Bilim, Teknoloji:

Türkiye'nin robtik teknoloji alanında dışa bağımlılıktan kurtulması gerektiğini kaydeden Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yalçın, gençlerin önünün açılmasıyla bu tür imkanlar sağlanmasıyla bunun gerçekleşeceğini söyledi. Robotik teknoloji alanında geliştirilen projelerin çok hızlı ilerlemeler kaydettiğine değinen Yalçın gençlerin bu alanda yürümediğini koşarak ilerlediğini kaydetti.

İstanbul Bahçeşehir üniversitesi tarafından tertip edilen  projeler ve robotlar yarışması başladı. Toplamda 5 ayrı kategoride 475 proje yarışıyor. Türkiye'den farklı üniversitelerden katılımlar var.

Rektör Yalçın standları gezdiğinde Türkiye'nin geleceğine yön verecek projeleri gördüğünü ve bununla gurur duyduğunu sözlerine ekledi. Projelerin insanı standların başına kilitlediğine de değindi.

Prof. Dr. Yalçın gençler projeleri hazırlarke nçok özverili çalışmışlar, bunları görmek bizleri mutlu ediyor. Bu arkadaşları motive etmek onları cesaretlendırmek bizlerin görevi. Bu tip çalışmalar yapan gençlerimizin önlerini açmamız gerekiyor. Genç arkadaşlara destek olursak onların elinden tutarsan bu arkadaşlar Türkiye'nin robotik teknolojide dışa bağımlılğını azaltacaktır diye konuştu.

Yarişmada bulunan jüri üyeleri yarın değerlendirmelerini açıklayacak ve birinciyi seçecekler.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Stephen Hawking, yıldızlara yolculuğun kapısını...
Evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, başka bir yıldız sistemine minik bir uzay aracı gönderme...

Haberi Oku