Bilim, Teknoloji:

Yapılan bir araştırmaya göre. Bu yüz yılın sonunda hayatını kaybedenlerin hesapları silinmez ise hayatını kaybeden Facebook kullanıcılarının sayısı yaşayanlardan fazla olacak. Ölenlerin Facebook hesabına ne olacak.

Facebook otomatik olarak hayatını kaybeden insanların hesaplarını silmiyor. Eskiden bunu yapmanın tek yolu hayatını kaybeden kullanıcının hesabına girerek hesabı kapatmak idi.

Faceboook yaptığı bir güncelleme ile artık hesabınızı vasiyet yolu ile bir tanıdığınıza bırakabiliyorsunuz. Hatta bununla beraber hayatınızı kaybettiğinizde tüm arkadaşlarınıza gönderilecek bir notta bırakabilirsiniz. Ölmüş olan kullanıcılardan gelen mesajlar ise bazen yakınlarını zor durumda bırakabiliyor. Doğum günlerinde, özel günlerinde gelen mesajların yanında bazen sosyal medya reklamlarında bile bu hesaplar kullanılabiliyor. Her ne kadar bu durum yakınlarında hüzün yaratsada bir çoğu bu hesapları kapatmamayı tercih ediyor.

Tüm bunların yanında Massachusetts Üniversitesinde doktora yapan Hachem Sadikki öğrenci yaptığı araştırmada. 2098 yılında ölmüş ve hesabını silmemiş kullanılıcılarının sayısı, hayatta olan kullanıcıların sayısını geçecek. Facebook devasa bir online mezarlığa dönüşecek.

Şu anda Amerika da Facebooka kayıt yaptıranların oranı nüfusun %70'i düzeyinde bu rakam İngiltere'de ise %50'yi geçmiş durumda. Facebook  1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip durumda.

Digital Beeyond adlı online vasiyet takip firması bu yıl 970 bin Facebook kullanıcısının hayatını kaybedeceğini tahmin ediyor. Yaptıkları bu araştırmayı 2010 yılında 385 968 , 2012 yılında ise 580 000 hayatını Facebook kullanıcısına dayandırıyor.

Türkiyede yapılan araştırmalara göre 2015 yılı itibari ile yaklaşık 40 miyon kullanıcı var.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kahraman 5 yıl önce

milyonluk kullanıcısı olan ayda binlerce lira kazanan sayfalar var onlar miras yoluyla geçecek yakında devlet bundanda veri almak ister

Misafir Avatar
Aysen 5 yıl önce

bende eşi̇mi̇ kaybetti̇m onunda facebook hesabi hala akti̇f ve kapatmadim bazen üzülüyor i̇nsan

Stephen Hawking, yıldızlara yolculuğun kapısını...
Evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, başka bir yıldız sistemine minik bir uzay aracı gönderme...

Haberi Oku