Bilim, Teknoloji:

Luke Bannister, Dubai de düzenlenen dünyanın en büyük drone organizasyonunda 250 bin dolarlık ödülün sahibi olmayı başardı. Dikkat çekici olan ise Luke Bannister'ın henüz 15 yaşında olması.Dünyanın en büyük drone organizasyonu Dünya Drone Şampiyonası’nın ilk ayağı tamamlandı. Toplam 1 milyon dolar ödüllü yarışmanın galibi 15 yaşındaki Luke Bannister oldu. Genç drone ustası, birincilik ödülü olan 250 bin doların da sahibi oldu.

Kendi liglerini kurup uluslararası organizasyonlarda boy gösteren drone’lar artık ciddiye alınacak cihazlar olduğunu kanıtladı. Önce ABD’de başlayan Drone Racing League, şimdiyse ilk kez Dubai’de düzenlenen World Drone Prix. Dünya çapında düzenlenmesiyle adını daha çok duyuracağa benzeyen Dünya Drone Şampiyonası ilk sınavını verdi. Dubai’de düzenlenen şampiyona, dünyanın farklı yerlerinden gelen yarışmacı ve katılımcılar sayesinde birbirinden renkli görüntülere imza attı.

Yarışmacıların sanal gerçeklik gözlükleri kullanarak yönlendirdikleri drone’larıyla çeşitli engelleri aşmak suretiyle birinci gelmeye çalıştıkları yarışmada bunu ilk önce başaran Luke Bannister oldu. Toplam 1 milyon dolar ödülün dağıtıldığı yarışmada 250 bin doların sahibi olan Luke, genç yaşta Dünya Drone Şampiyonu ünvanının da sahibi oldu. Dünya Drone Şampiyonası’nı geride bırakırken sırada Hawaii’de düzenlenecek olan 200 bin dolar ödüllü Drone Worlds olduğunu belirtelim. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Stephen Hawking, yıldızlara yolculuğun kapısını...
Evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, başka bir yıldız sistemine minik bir uzay aracı gönderme...

Haberi Oku