Kültür:

CHP Genel Sekreteri Tekin: Gerçekten 77 milyon sevgilisini kaybetmiş oldu. Ben ailesine ve sanat camiasındaki arkadaşlarına başsağlığı diliyorum

İSTANBUL,  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, sinema ve tiyatro sanatçısı Zeki Alasya'nın vefatına ilişkin, "Gerçekten 77 milyon sevgilisini kaybetmiş oldu. Ben ailesine ve sanat camiasındaki arkadaşlarına başsağlığı diliyorum" dedi.

Tekin, Koç Üniversitesi Hastanesi'nde Zeki Alasya'nın yakınları ile görüştü, başsağlığı diledi. 

Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Tekin, Zeki Alasya'nın, Türkiye'nin en önemli sanatçı ve mizahçılarından birisi olduğuna dikkati çekerek, sanatçıyı yakından tanıma fırsatı bulduğunu anlattı.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, "Gerçekten 77 milyon sevgilisini kaybetmiş oldu. Ailesine ve sanat camiasındaki arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Edindiğimiz bilgiye göre 3 hafta önce hastaneye gelmiş, tedavisi daha önce yapılması gerekirken şeker sorunu olduğu için biraz ertelenmiş. Kemoterapi alırken maalesef tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şu an ailesi ve arkadaşları, kızının evinde" diye konuştu. 

Bu arada Hacer Yürekli isimli bir vatandaş, Zeki Alasya'nın vefatı nedeniyle helva kavurduğunu belirterek, helvayı, hastane önünde bekleyenlere ikram etti.

Öte yandan Zeki Alasya'nın cenazesi, Zincirlukuyu Gasilhanesi'ne götürüldü.

Tiyatro sanatçısı Hakan Bilgin de hastaneye gelerek, Alasya'nın yakınları ile görüştü.

(AA) 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yolanthe Cabau kimdir, Yolanthe Cabau kimin eşi
Yolanthe Sneijder Cabau, İspanyol Hollandalı oyuncu ve televizyon sunucusu. Kızlık ismi Cabau van Kasbergen...

Haberi Oku