Kültür:

Festival kapsamında, Colour Up adlı renkli koşu yapıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar: 19 Mayıs kutlamalarını, Gazi Mustafa Kemal'in, Atatürk yolcuğunda, milli mücadeleye doğru yola çıktığı Beşiktaş'tan başlattık.

İSTANBUL (AA) - Beşiktaş Belediyesi'nin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde düzenlediği "Gençlik Festivali"nde, "Colour Up" (Renkler Yükseğe) koşusu yapıldı.

Festivalin ikinci gününde gerçekleştirilen etkinlikte, Bebek Parkı'nda toplananlar, Kuruçeşme'ye kadar koştu. Nişastalı boyaların yol boyunca renklendirdiği koşunun ardından, Kuruçeşme Arena'da toplanan gençler, görevliler tarafından yeniden boyandı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 Mayıs'ın hem Atatürk'ü anma günü hem de Gençlik ve Spor Bayramı olmasının önemine değinerek, "İstanbul'un kalbinde, sporu, gençlikle ve kendini genç hissedenlerle bir araya getirdik" dedi. 

Milli mücadeleye ilk adımın 16 Mayıs'ta Beşiktaş'tan atıldığını anlatan Hazinedar, "19 Mayıs kutlamalarını, Gazi Mustafa Kemal'in, Atatürk yolcuğunda, milli mücadeleye doğru yola çıktığı Beşiktaş'tan başlattık. Beşiktaş bunun simgesidir aslında" ifadelerini kullandı.

Murat Hazinedar, gençlik bayramını gençlerin heyecanıyla buluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.

Renkleri daha da yukarı çıkarmak gerektiğini dile getiren Hazinedar, şunları kaydetti:

"Çok renklilik, aslında bu zengin toprakların, en güzel ifadelerinden birisi. Zaten biz, renkli, çok renkli, rengarenk  Beşiktaş diyoruz. Çünkü Beşiktaş, İstanbul'un kalbi olduğu gibi özgürlükçü sosyal demokrasinin de kalbi. Özgürlüklerin, çok renkliliğin kalbi Beşiktaş. Buradan İstanbul'a, İstanbul'dan Türkiye'ye, biz bu özgürlüklerin, çok renkliliğin ve renklerin daha yükseğe çıkması için 'Colour Up' dedik." 

Bu arada, festival kapsamında, Solo Türk uçuş gösterisi gerçekleştirildi. Çorlu Havalimanı'ndan kalkan F-16 savaş uçağı, yaklaşık 15 dakika İstanbul Boğazı üzerinde gösteri uçuşu yaptı. Gösteriyi, boğaz kıyısında toplanan vatandaşlar ilgiyle izledi. 

Festival, 20 Mayıs'ta sona erecek. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yolanthe Cabau kimdir, Yolanthe Cabau kimin eşi
Yolanthe Sneijder Cabau, İspanyol Hollandalı oyuncu ve televizyon sunucusu. Kızlık ismi Cabau van Kasbergen...

Haberi Oku