Devlet Başkanı Putin, Rusya'ya uygulanan yaptırımlara karşılık olarak alınan kısıtlayıcı önlemlerin yürürlülük süresini bir yıl uzatan kararnameyi imzaladı

MOSKOVA (AA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'ya yönelik uygulanan yaptırımlara karşılık olarak alınan kısıtlayıcı önlemlerin yürürlük süresini bir yıl uzatan kararnameyi imzaladı.

Kremlin Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Putin'in, Başbakan Dmitri Medvedev tarafından, Rusya'nın AB'ye karşı kısıtlayıcı önlem alınmasına ilişkin kararnamenin geçerliliğinin uzatılması yönünde Devlet Başkanı'na gönderdiği teklifi değerlendirdiği ve ilgili kararnamenin süresini 24 Haziran'dan itibaren bir yıl daha uzatma kararı aldığı belirtildi.

Vladimir Putin'in, hükümete ilgili kararnamenin ivedi şekilde hazırlanması yönünde talimat verdiği kaydedildi.

AB dışişleri bakanlarının Lüksemburg'daki toplantısında, Rusya'nın "Ukrayna'nın doğusunda istikrarı bozucu rolüne" cevaben bu ülkeye yönelik 2014 yılından bu yana uygulanan ekonomik yaptırımların uzatılması kararlaştırılmıştı. 

Moskova yönetimi, "mütekabiliyet ilkesine" göre hareket edeceklerini ve 6 Ağustos 2014'te aldıkları kısıtlayıcı önlemler paketinin süresini uzatacaklarını bildirmişti.

Anahtar Kelimeler
RusyaABYaptırım
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fikri Işık, Türkiye yatırımcı için daha...
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sınai mülkiyet mevzuatının uluslararası uygulamalara ve...

Haberi Oku